Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie

2020-09-11 08:35:09 (ost. akt: 2020-09-11 08:45:46)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci odwiedzają szkoły podstawowe na terenie powiatu kętrzyńskiego, aby porozmawiać z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Działania związane z bezpieczną drogą do szkoły nie kończą się we wrześniu, droga do szkoły i ze szkoły do domu będzie dla uczniów codziennością aż do kolejnych wakacji, dlatego też funkcjonariusze cały czas przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas spotkań zachęcają uczniów do wyposażania ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, co niewątpliwie poprawi ich bezpieczeństwo.

Dzieci docierają do szkoły różnymi sposobami - pieszo, rowerem, samochodem lub autobusem. Każdy jest dobry, kiedy jest bezpieczny. Warto zaznaczyć, że pierwsze tygodnie w szkole są bardzo szczególne. Dzieci są jeszcze rozkojarzone wakacjami. Trzeba pamiętać też o tym, że nasze pociechy, szczególnie te młodsze nie mają świadomości zagrożeń. Niekiedy są tak zajęte rozmową z kolegami, że potrafią wejść nagle na jezdnię.

Dlatego od początku września kętrzyńscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. To nie tylko kontrolowanie zachowania kierowców i pieszych w okolicach szkół, ale także spotkania z najmłodszymi w placówkach oświatowych.

Tym razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Windzie spotkał się dzielnicowy asp. szt. Zbigniew Stanicki. W trakcie spotkania policjant rozmawiał z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages