Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Znęcał się nad żoną i groził jej śmiercią. Odpowie za to przed sądem

2020-07-21 14:16:34 (ost. akt: 2020-07-21 14:43:53)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca gm. Barciany, który znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których bił kobietę, wyzywał słowami wulgarnymi, a także groził pozbawieniem życia. Pokrzywdzona miała dość takiego zachowania i w kętrzyńskiej komendzie złożyła zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym.

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć „Niebieską Kartę”. Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z komendy w Kętrzynie zostali wezwani na interwencję. - Zakończyli ją zatrzymaniem mieszkańca gminy Barciany w policyjnej celi. Pokrzywdzona miała dość takiego zachowania i traktowania przez męża i w kętrzyńskiej komendzie złożyła zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym - mówi mł. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad żoną oraz uszkodzenia jej ciała. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz 46-latek będzie się meldował raz w tygodniu w jednostce policji. Ponadto ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

- Zgodnie z art. 207 § 1 kodeksu karnego, każdy kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - przypomina Ewelina Piaścik.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages