Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Zlekceważyli ograniczenia i pili alkohol w parku. Zachęciła ich do tego ładna pogoda

2020-04-06 18:35:37 (ost. akt: 2020-04-06 19:06:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W związku z kolejnymi ograniczeniami wywołanymi epidemią koronawirusa, na ulicach naszego powiatu jest więcej policyjnych patroli, wspieranych także przez funkcjonariuszy innych służb. Policjanci patrolują ulice z wykorzystaniem radiowozów, a tam gdzie wykorzystanie samochodu nie jest możliwe, obszar ten jest sprawdzany przez patrole piesze. Przede wszystkim dotyczy to miejsc, w których do tej pory dochodziło do grupowania się osób.

Przez weekend w trakcie pełnionych służb policjanci na terenie powiatu kętrzyńskiego stwierdzili 17 przypadków naruszenia przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. - Osoby lekceważące przepisy wprowadzone w trosce o zdrowie nas wszystkich zostały ukarane 500 zł. mandatem - mówi st. sierż. Anna Baluta z Komendy powiatowej Policji w Kętrzynie

Dzisiaj, 6 kwietnia kętrzyńscy dzielnicowi interweniowali wobec trzech mieszkańców Barcian, którzy w parku urządzili sobie spotkanie towarzyskie by wypić alkohol. Mężczyźni tłumaczyli, że jest ładna pogoda i nie będą siedzieli w mieszkaniu. Funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne w kwocie po 500 złotych każdy z art. 54 kodeksu wykroczeń, który mówi o naruszeniu przepisów o zachowaniu się w miejscach publicznych w związku z ogłoszoną na terenie kraju pandemią koronawirusa i nakazali im rozejść się do domu.

- Pamiętajmy, że epidemiologiczne obostrzenia i zakazy zostały wprowadzone dla wspólnego bezpieczeństwa i mają chronić przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa - przypomina rzeczniczka kętrzyńskiej komendy.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (6 kwietnia) wydaniu m.in.

Nasze głosy trafią do kopert?
Dzisiaj pod głosowanie ma trafić autopoprawka PiS do zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada wybory korespondencyjne. Opozycja jest przeciw. Chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Wówczas wybory byłyby trzy miesiące po jego zakończeniu.

Firma stoi, to ludzie się boją
Tarcza antykryzysowa nie uratuje wszystkich miejsc pracy. W pierwszych dwóch dniach kwietnia w urzędzie pracy w Olsztynie zarejestrowała się aż jedna trzecia wszystkich osób co w marcu. A to dopiero początek — przewidują eksperci.

Pani Monika jest pierwszą pacjentką, która metodą FAUCS urodziła bliźnięta. Mama i dzieci czują się dobrze.Pierwsze takie bliźniaki
W Klinice Ginekologii MSZ w Olsztynie urodziły się bliźnięta z cięcia cesarskiego przeprowadzonego metodą FAUCS. O pierwszym tego typu zabiegu w Polsce rozmawiamy z prof. Marcinem Jóźwikiem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages