Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

W sobotę gorące serca zagrają dla Nadii

2019-12-13 21:00:00 (ost. akt: 2019-12-13 21:37:18)

Autor zdjęcia: archiwum Fundacji

Po raz kolejny możemy pokazać, że jesteśmy solidarnym społeczeństwem i potrafimy się zjednoczyć, aby nieść pomoc innym. Już w najbliższą sobotę w Barcianach odbędzie się impreza charytatywna na rzecz cierpiącej na białaczkę Nadii.

Nadia Szykowska ma 11 lat i pochodzi z Barcian. Jest podopieczną Fundacji "Przyszłość dla dzieci". - To przesympatyczna młoda dama. Dziewczynka zachorowała bardzo niedawno, bo kilka miesięcy temu. Rodzice zauważyli u dziecka wzmożoną męczliwość, pogorszenie apetytu, ubytek masy ciała, dolegliwości bólowe okolicy lewego stawu barkowego. Na podstawie badań laboratoryjnych i obrazowych u dziecka rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną bez zajęcia ośrodkowego układu nerwowego. Dla rodziców był to ogromny szok. Ale nie poddali się. Zwrócili się do naszej Fundacji z prośbą o pomoc w gromadzeniu środków na dalsze leczenie i rehabilitację córki. Dziecko ma już po raz kolejny podawaną chemię. Aby Nadia mogła cieszyć się życiem, bawić się z rówieśnikami, chodzić do szkoły, potrzeba wielu środków na rehabilitację oraz leczenie. Pomóżmy wspólnie Nadii - razem możemy zdziałać cuda!!! - czytamy na stronie internetowej fundacji. Dziewczynka przebywa obecnie w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

I rzeczywiście te cuda się zdarzają. Bo za prawdziwy cud można uznać już to, co wokół dziewczynki zaczęło się dziać. Ruszyły internetowe zbiórki i licytacje na portalach społecznościowych. Prawdziwą furorę, również medialną, robi Fiat 126p. Malutki, czerwony samochód po remoncie postanowił zlicytować dziadek dziewczynki. Pomógł mu w tym społecznik Jacek Szwark oraz kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. To właśnie na profilu facebookowym rajdowca trwała licytacja. Ostatecznie pojazd znalazł nowego właściciela za 34 tysiące złotych. - Serdecznie dziękuję wszystkim licytującym oraz tym, którzy wpłacili pieniądze na leczenie Nadii - mówi Krzysztof Hołowczyc.

To nie jedyny przejaw gorących ludzkich serc. Gmina Barciany przygotowuje imprezę charytatywną, która odbędzie się 14 grudnia. Występom artystycznym towarzyszyć będą licytacje, na których będzie można kupić m.in. koszulkę Joanny Jędrzejczyk z autografem czy płytę Czerwonych Gitar z podpisami wszystkich muzyków.

Niektórzy już teraz pomagają dziewczynce w spełnianiu jej marzeń. Nadia bardzo chciałaby poznać aktorów z serialu "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny", Margaret oraz Mariusza Pudzianowskiego. Dzięki pomocy Jacka Szwarka wiele wskazuje na to, że te marzenia niedługo się urzeczywistnią.

Nadia jest podopieczną Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". Wesprzeć można ją w każdej chwili dokonując wpłaty na konto organizacji: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517. Chętni będą mogli również w przyszłym roku przekazać jej swój 1% z podatku dochodowego.

14 grudnia, godz. 11.00, hala sportowa w Barcianach:
11.00 - montaż tablicy pamiątkowej
11.40 - Hip Hop Mazury
12.00 - Zumba Barciany
12.15 - występ zespołu "Aga śpiewa" z Braniewa
13.00 - pokaz manualny z bronią i pokaz samoobrony
13.20 - koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z Kętrzyna pod kierownictwem Jarosława Olejnika
14.00 - występ zespołów tańca współczesnego "Ekspresja" i "Escape" z MOK Korsze
14.40 - LICYTACJA
15.05 - pokazy morsowania - Morsy Kętrzyn;
- rozstrzygnięcie konkursu na figurkę Anioła Bożonarodzeniowego
15.45 - występ zespołu "Obit, Big Vamous, Saiker" Kuba Chrzanowski z Olsztyna
16.25 - LICYTACJA
16.45 - Crossboxfit Maciej Wyszyński
17.25 - występ zespołu "Wspomnienie" z Reszla
18.10 - LICYTACJA
18.30 - występ zespołu "Black Rose" z Bartoszyc

Dodatkowe atrakcje: pokaz sprzętu straży pożarnej i policji, Sztabowóz, rejestracja potencjalnych dawców szpiku, pomiar ciśnienia tętniczego i cukru, fotobudka, ognisko z kiełbaskami, sprzedaż ciast, pierogów i pluszaków.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages