Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Wjechał w żywopłot i zasnął. Wydmuchał 2,5 promila

2019-08-22 12:28:31 (ost. akt: 2019-08-22 13:55:12)

Autor zdjęcia: policja.pl

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu i godnej podziwu postawie, policjanci z kętrzyńskiej jednostki policji wykluczyli z ruchu drogowego pijanego 49-latka. Mieszkaniec gminy Barciany miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę, 21 sierpnia po godz. 20:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał informację, z treści której wynikało, że między miejscowościami Krelikiejmy - Barciany porusza się pojazd marki Fiat Seicento, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Miała na to wskazywać jazda całą szerokością drogi. Na miejsce od razu skierowany został patrol.

Z informacji świadka wynikało, że kierujący fiatem, po dotarciu do miejscowości Barciany, zjechał z drogi na parking w pobliżu sklepu monopolowego, gdzie wjechał w żywopłot. Policjanci którzy dotarli na miejsce, zastali 49-latka śpiącego za kierownicą.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca auta miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Za popełnienie tego przestępstwa niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Taka postawa jest godna pochwały. Reagując możemy uratować komuś życie.

Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages