Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Ośmiolatka wtargnęła na jezdnię

2019-05-22 14:36:42 (ost. akt: 2019-05-22 15:03:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W Barcianach 8-latka wtargnęła na jezdnię w niedozwolonym miejscu. W efekcie doszło do potrącenia. Dziewczynka trafiła do szpitala. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Wczoraj, 21 maja o godzinie 16:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ulicy Wojska Polskiego w Barcianach.

Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce ustalili, że 8-letnia dziewczynka wtargnęła na jezdnię tuż pod nadjeżdżającego osobowego forda. 18-letni kierujący w ostatniej chwili zauważył wbiegające na jezdnię dziecko lecz nie zdołał go ominąć. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Biskupcu, gdzie ustalono, że nie doznała poważnych obrażeń.

Na miejscu pracowali policjanci z ruchu drogowego, którzy badają przyczyny i okoliczności zdarzenia. 18-letni kierowca forda był trzeźwy.

Warto wiedzieć…

Dzieci, jak każdy pieszy poruszający się po chodnikach przy drogach publicznych są uczestnikami ruchu drogowego. O czym powinni pamiętać opiekunowie dzieci poruszających się piechotą ?

- Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat.

- Należy korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku, z pobocza.

- Idąc jezdnią, należy iść jeden za drugim.

- Przechodzić przez jezdnię należy w miejscach oznaczonych pasami, czyli tzw. zebrą – wyjątek, gdy odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 m.

- Nie należy przebiegać przez jednię.

- Przechodząc przez jezdnię należy zawsze upewnić się, czy jest to bezpieczne patrząc w lewo, potem w prawo i znowu w lewo,

- Piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym powinni nosić jaskrawe ubrania i używać obowiązkowych elementów odblaskowych.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages