Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Majówka w rytmie ryku silników [FOTO + VIDEO]

2019-05-19 10:00:00 (ost. akt: 2019-05-19 10:52:34)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Jak co roku w połowie maja do Barcian zjechali motocykliści z Warmii i Mazur. Były występy, konkursy i parada. Była też możliwość oddania krwi, zostania dawcą szpiku oraz wsparcia dzieci chorych na białaczkę i OSP Barciany.

W niedzielę, 12 maja w Barcianach zrobiło się głośno. Do tej niedużej miejscowości zjechało ponad sześćdziesiąt motocykli. Powód? Kolejna edycja Moto Majówki zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach, Drużynę Szpiku Barciany, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji "MotoMasuria" i Polski Związek Motorowy w Olsztynie.

Na placu przed amfiteatrem zameldowali się motocykliści m.in. z Kętrzyna, Giżycka, Olsztyna, Węgorzewa, Rynu, a nawet Białegostoku. Wśród ścigaczy, chopperów, turystyków i quadów dało się znaleźć również zabytkowe perełki. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach zapoznali młodzież z procedurą naboru do Straży Granicznej. Zaprezentowali sprzęt służbowy, min:, pojazd obserwacyjny, terenowy oraz quada. — Ponadto Klub HDK PCK przy PSG w Barcianach zorganizował ogólnopolską akcję zbiórki krwi pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasza Pragi ,,Na Straży Życia". Tym cennym darem podzieliło się 13 uczestników i zebrano 5,850 l krwi — poinformowała kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast 11 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. Drużyna Szpiku prowadziła też akcję na rzecz dzieci chorych na białaczkę. Wsparcia można było udzielić poprzez m.in. zakup ciast, kiełbasek z grilla czy maskotek.

Spragnieni motocyklowych przejażdżek, dzięki inicjatywie kętrzyńskiej grupy "Jurki" mogli skorzystać z okazji i za symboliczną opłatą przejechać się wybranym motocyklem w roli pasażera. Dochód został przekazany na zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Barcianach. Druhowie byli też jak co roku obecni na tej imprezie, prezentując swoje wyposażenie oraz biorąc udział w zorganizowanych konkurencjach.

Na scenie Moto - Majówki wystąpiły zespoły taneczne z Barcian i Kętrzyna oraz bluesowa grupa Czarny Ortalion. Atrakcją była parada pojazdów ulicami Barcian. Na zlocie w gronie motocyklistów wylądował m.in. mrągowski "Kruk". — Zobaczyłem w internecie, że coś się dzieje i przyjechałem. Lepsze to niż siedzenie w domu. Tym bardziej, że Barciany są mi znane. Kilka osób z mojej rodziny tutaj mieszka, teściowa tez niedaleko — mówi "Stasiek" z Rynu, jeżdżący w "barwach" Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych "Kruk" Mrągowo.

Jak się okazuje, to nie ostatnie motoryzacyjne spotkanie w naszym powiecie. Od 7 do 9 czerwca drogami Warmii i Mazur "przetoczy się" V Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach Śladami "Noża w Wodzie" Romana Polańskiego. Uczestnicy odwiedzą m.in. Kętrzyn i Lotnisko Wilamowo. Organizatorem rajdu jest Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza przy współpracy z kętrzyńskim Stowarzyszeniem Miłośników Motoryzacji "MotoMasuria".

Wojciech Caruk


[fbpost]https://www.facebook.com/GazetaWKetrzynie/videos/880339555654318/">


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages