Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

„ In Nature we Learn”

2019-04-13 12:02:02 (ost. akt: 2019-04-16 12:55:11)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Windzie

W ostatnim tygodniu maja Szkoła Podstawowa w Windzie będzie gospodarzem spotkania nauczycieli z 5 państw europejskich w ramach projektu „ In Nature we Learn” realizowanego w programie Erasmus+

W ostatnim tygodniu maja Szkoła Podstawowa w Windzie będzie gospodarzem spotkania nauczycieli z 5 państw europejskich w ramach projektu „ In Nature we Learn” realizowanego w programie Erasmus+ finansowanym przez Unię Europejską w dziedzinie edukacji i szkoleń na lata 2014-2020[/b]. Będzie to trzeci etap realizacji projektu trwającego od września 2018 r., w którym jednym z partnerów jest placówka z Gminy Barciany.

W listopadzie 2018 r. pięcioosobowa grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Windzie przebywała w Turcji z pierwszą wizytą studyjną, podczas której miedzy innymi omówiono aktualne trendy na każdym poziomie edukacyjnym związane z działaniami w przestrzeni naturalnej jako istotnej części pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Natomiast w marcu nauczyciele z Polski, Hiszpanii, Macedonii, Turcji i Grecji spotkali się w Atenach, by w jednej ze szkół podczas pięciodniowej wizyty obserwować zajęcia o charakterze matematycznym odbywające się z wykorzystaniem przestrzeni naturalnej. Sprzyjała temu doskonała lokalizacja prywatnej szkoły podstawowej DES, znajdującej się na przedmieściu Aten, na wzgórzu o powierzchni 20 akrów, a ponadto wyjątkowa baza, mianowicie w placówce realizowane są liczne projekty środowiskowe, uprawia się warzywa i owoce, hoduje króliki, kury, kozy i osły. W trakcie wizyty nauczyciele wymieniali się doświadczeniami, prezentowali projekty matematyczno- przyrodnicze realizowane przez poszczególne placówki z uwzględnieniem różnic kulturowych i specyfiki polityki oświatowej w rodzimych krajach.

W maju podczas wizyty w Polsce grupy projektowe będą obserwowały zajęcia kształcenia językowego zarówno w języku ojczystym jak i angielskim prowadzone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Windzie, a także zaprezentują scenariusze zajęć odbytych w szkołach uczestniczących w projekcie „ In Nature we Learn”.

Placówka z Gminy Barciany jest w trakcie przygotowań się do przyjęcia tak niecodziennych gości.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPWinda

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages