Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków w Mołtajnach

2018-10-29 18:47:02 (ost. akt: 2018-10-29 17:06:22)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Promując ideę głośnego czytania w Szkole Podstawowej w Mołtajnach odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Do udziału w akcji zaproszeni zostali rodzice, którzy przywdziewając maski wcielili się w bohaterów Gangu Słodziaków.

I tak rozpoczęliśmy podróż po stacjach Bobrowo, Sówkajny, Liski, Zajcowo, Rysiewo i Jeżewo. W tej podróży głównym zawiadowcą stacji był Tygrysek, który po każdej wysłuchanej opowieści zapraszał nas do zbaw ruchowych, aby było coś dla ucha i dla ciała. I tak Słodziaki wraz z uczniami radośnie pląsali podczas tańca „Poszło dziewczę po ziele, „Tańczymy labada” „Kaczuchy, „ Jedzie pociąg”(gdzie lokomotywą były słodziakowe mamy) i zabawy ruchowej „Krasnoludek”. Każdy, kto mógł, przybył do nas z maskotką słodziaka. Aby zachęcić dzieci do czytania w domu, na zakończenie spotkania, odbył się kiermasz książek. Rysunki postaci zagościły na dobre w naszych progach w formie kolorowej wystawy szkolnej. Nasze opowiadania i zabawy przyciągnęły uwagę 97 osób.

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i wspólną zabawę Joannie Tymcio, Monice Służała, Beacie Poreda, Annie Wilkiewicz, Korolinie Wilde oraz Monice Chwaszczewskiej.

MK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages