Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Velorex atrakcją Motomajówki

2018-05-17 17:00:00 (ost. akt: 2018-05-17 21:31:44)
Przerobony Velorex wzbudzał zainteresowanie wśród uczestników barciańskiej imprezy

Przerobony Velorex wzbudzał zainteresowanie wśród uczestników barciańskiej imprezy

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Już po raz siódmy do Barcian zjechali motocykliści z Warmii i Mazur. Były koncerty, grill, konkursy i parada. Była też możliwość oddania krwi, zostania dawcą szpiku oraz wsparcia charytatywnej akcji na rzecz Tomka z Kętrzyna.

W niedzielę, 13 maja w Barcianach zrobiło się głośno. Do tej niedużej miejscowości zjechało ponad pięćdziesiąt motocykli. Powód? Siódma edycja Motomajówki zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach, Drużynę Szpiku Barciany, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji "MotoMasuria" i Polski Związek Motorowy w Olsztynie.

Na placu przed amfiteatrem zameldowali się motocykliści m.in. z Kętrzyna, Giżycka i Olsztyna. Wśród ścigaczy, chopperów, turystyków i quadów dało się znaleźć ciekawą perełkę. Był nim motocykl z koszem typu Velorex przerobiony na samochód dla osoby niepełnosprawnej. — Pojazd został znaleziony w jednej z przygranicznych miejscowości, u gospodarza na polu. Zastanawiałem się długo co to jest, takie dziwne, rurkowate "coś". Zebrałem informacje i ustaliłem, że jest to Velorex. Potem go odkupiłem i wyremontowałem — mówi właściciel, Piotr Piecychna z Kętrzyna.

Wśród gości pojawiła się również ekipa Klubu Miłośników Weteranów "Rotor" z Olsztyna. — Mamy piękne okoliczności przyrody, fajni ludzie przyjechali, fajna zabawa. Dostaliśmy zaproszenie od MotoMasurii, bardzo fajnego klubu, dlatego też przyjechaliśmy tutaj — mówi Andrzej Budny z "Rotora".

Na scenie Motomajówki wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach, Anibabki z Łankiejm, Bihot z Kętrzyna i flower Garden złożony z muzyków z Kętrzyna, Węgorzewa, Dublin i Wyłud. Głównym celem imprezy była zbiórka krwi w podstawionym na tą okazję krwiobusie. — Do oddania zgłosiło się 25 osób, z czego krew pobrano od 17. To daje wynik 7650 ml czerwonego płynu — informuje Mariusz Staworko, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach. Również baza dawców szpiku powiększyła się tego dnia o osiem osób. Barciańska Drużyna Szpiku prowadziła też akcję na leczenie i rehabilitację Tomka w Kętrzyna. Wsparcia można było udzielić poprzez zakup ciast, kiełbasek z grilla czy maskotek. Dzięki temu udało się zebrać 1825 zł. — Ogromne podziękowania należą się wychowankom, dyrekcji, nauczycielom i rodzicom Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi z Kętrzyna za przekazaną "górę złota". Dzieciaczki zebrały dla swojego kolegi 825,00 zł — dziękują wolontariusze.

Jak się okazuje, to nie ostatnie motocyklowe spotkanie w naszym powiecie. Od 14 do 17 czerwca drogami Warmii i Mazur "przetoczy się" 42. rajd motocykli zabytkowych "Rotor". — Odwiedzimy Wilczy Szaniec, Nakomiady, Giżycko. To największy tego typu rajd w Polsce. Spodziewamy się ok. 250 motocykli. Baza będzie w Ostrowie Pieckowskim, planujemy też wyścigi na torze w Mikołajkach oraz pokazy sprawnościowe na miejscowym rynku Atrakcji będzie sporo — opowiada Andrzej Budny. Organizatorem rajdu jest Klub Miłośników Weteranów "Rotor" przy współpracy m.in. z kętrzyńskim Stowarzyszeniem Miłośników Motoryzacji "MotoMasuria".

Wojciech Caruk
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages