Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Znęcał się nad żoną

2017-12-06 22:15:42 (ost. akt: 2017-12-06 22:24:52)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 54-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, po tym jak wszczął awanturę domową. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad żoną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Barciany. Mężczyzna od stycznia 2016 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc najczęściej pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał, szarpał, uderzał, popychał, a także bił po głowie i twarzy swoją żonę. Kobieta po ostatniej interwencji przeprowadzonej 3 grudnia postanowiła przerwać milczenie i o wszystkim poinformowała policjantów.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 54-latkowi zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 100 metrów.

Teraz mieszkaniec gminy Barciany odpowie przed sądem. Kodeks karny za znęcanie się psychiczne i fizyczne przewiduje karę 5 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Ewelina Piaścik
Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji
w Kętrzynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages