Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Olimp wydarł zapaśnicze srebro w Drogoszach

2017-12-01 08:00:00 (ost. akt: 2017-12-01 08:26:07)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Niewielkie Drogosze znalazły się 25 listopada w samym centrum zainteresowania miłośników zapasów nie tylko z całego regionu, ale nawet i z Warszawy.

Do walki o medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów (zapasy w stylu wolnym i mini zapasy) stanęło łącznie ok. 90 zawodników reprezentujących 12 klubów z Rybna, Warszawy, Marcinkowa, Rynu, Nowego Miasta Lubawskiego, Lubawy, Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Zadanie strzeżenia honoru zapaśników naszego powiatu spoczęło na barkach wojowników z Kętrzyna (UKS Olimp), Karolewa (GLKS Orzeł) i Drogosz (LUKS Iskra). I nie zawiedli.
Zmagania w kategorii juniorów ze złotym medalem na piersi zakończyli w swych limitach wagowych Paweł Mucha, Karol Majorowski i Maciej Sienkiewicz (z Karolewa), a także Jakub Biedrzycki i Mateusz Woźniak (z Kętrzyna). Miejsce na 2. stopniu juniorskiego podium wywalczyli sobie z kolei Kasjan Czubaszek i Adam Gnatkowski (z Karolewa) oraz Jakub Furlepa i Sebastian Kowalewski (z Kętrzyna). W strefie medalowej znaleźli się ponadto Patryk Kotwiński i Kamil Zadrożny (Drogosze), Łukasz Perżyło (Karolewo) oraz Patryk Zawada (Kętrzyn).
Nie mniej emocji wywołali i nieco mniej doświadczeni eksperci od zapasów w kategorii "młodzicy i mini zapasy". W limicie wagowym do 24 kg ze srebrem walkę zakończył Maciej Chotyniec (Karolewo), który wyprzedził trzecich ex aequo Tomasza Tukajło (Drogosze) i Juliana Szewczaka (Ryn). Miłosz Charubin (Karolewo) okazał się natomiast poza konkurencją w kat. do 27 kg, a Kacper Kuś (Drogosze) sięgnął po brąz kat. do 30 kg. Cztery kilogramy "wyżej" na 1. stopniu podium turniej ukończył Mikołaj Andrzejczyk (Kętrzyn). W gronie pozostałych medalistów znaleźli się ponadto Daniel Tęcza (2. w kat. 35 kg B, Kętrzyn), Bartek Siwek (1. w kat. 36 kg, Kętrzyn), Błażej Szymański (2. w kat. 36 kg, Kętrzyn), Łukasz Łuksik (1. w kat. 39 kg, Kętrzyn), Karol Lender (3. w kat. 42 kg, Kętrzyn), Oksana Drozd (3. w kat. 46 kg, Drogosze), Ireneusz Szałkowski i Adam Zadrożny (ex aequo 3. w kat. 52 kg, Drogosze) oraz Kacper Szamrej (2. w kat. 72 kg, Kętrzyn).
Solidna indywidualna dyspozycja zawodników przełożyła się również na wysokie lokaty ich klubów w klasyfikacji drużynowej. W tegorocznej edycji mistrzostw zespołowe złoto zgarnęli zapaśnicy z Lidzbarka Warmińskiego (LUKS Warmia), drudzy byli wojownicy z UKS Olimp Gimn. Kętrzyn, a na "pudle" stanęła ponadto ekipa KS Budowlanych z Olsztyna.
Pozostali reprezentanci naszego powiatu zajęli lokaty tuż za podium: GLKS Orzeł Karolewo był 5., natomiast LUKS Iskra Drogosze uplasował się w strefie 6.-7. miejsca.

Kamil Kierzkowski
k.kierzkowski@gazetaolsztynska.pl


Klasyfikacja końcowa drużyn: 1. LUKS Warmia (Lidzbark Warmiński), 2. UKS Olimp Gimn. (Kętrzyn, 3. KS Budowlani (Olsztyn, 4. GLKS Orzeł (Karolewo), 5. LUKS Orlik Nawiady (Piecki), 6.-7. -LUKS Iskra (Drogosze) i MLKS Sokół (Lubawa), 8. UKS Sokół (Nowe Miasto Lubawskie), 9. LUKS Ołów (Ryn), 10. LUKS Marcinkowo, 11. KS AZS-AWF (Warszawa), 12. GSZS Rybno.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages