Zielona Klasa z "Kaczorem"

2017-11-22 08:30:46(ost. akt: 2017-11-22 08:56:21)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Windzie

Jesienne miesiące w Szkole Podstawowej w Windzie obfitowały w szereg akcji ekologiczno - przyrodniczych, jednakże niecodziennymi oraz niebywałymi zdarzeniami okazały się wizyty w „Zielonej Klasie”, którą otworzyli myśliwi Koła Łowieckiego „Kaczor” w Kętrzynie.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej powstał w malowniczej Kwiedzinie otoczonej lasem. Edukacja ekologiczna to sprawa priorytetowa dla naszej przyszłości, a jej częścią jest edukacja przyrodniczo - leśna, którą postanowili aktywnie wspierać również myśliwi. W zajęciach prowadzonych przez naszych wspaniałych przyjaciół łowczych, wzięły udział dwie grupy uczniów, z klas I-III oraz V i VI.
Zaproponowano, aby wizyty w zielonej klasie rozpoczęły się wyprawą do lasu w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Z ogromnym entuzjazmem, ciekawością oraz zapałem podążaliśmy leśnymi ścieżkami, aby zgłębić tajniki lasu. Obserwowaliśmy faunę i florę. Poznawaliśmy warstwy lasu, rodzaje drzew, krzewów i roślin zielonych, dowiedzieliśmy się jak wygląda ols. Poznaliśmy gwarę myśliwską oraz znaczenie słów: „weksel”, „bieg”, „buchtowisko”, „fajki” i „gwizd”. Mogliśmy także usłyszeć dźwięki wabienia jeleni w wykonaniu Marka Kłoka. Wrażenia były niezapomniane.
Gdy dotarliśmy do Kwiedziny, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej czekały na nas ciekawe zajęcia teoretyczne. Kolorowanki, odciskanie i rozpoznawanie tropów zwierząt, zagadki, interaktywne zabawy związane z wiedzą o lesie, rozpoznawanie głosów zwierząt, a także przepiękny film prezentujący mieszkańców i życie lasu. Na zakończenie zajęć, czekała na nas niespodzianka przygotowana przez myśliwych: ognisko i pieczenie przepysznych kiełbasek, które nigdzie tak nie smakowały jak tu.
Po powrocie do szkoły wykonaliśmy piękne prace plastyczne o lesie. Ponadto powstała leśna wystawa ukazująca wizytę w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Kwiedzinie.
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, bowiem takie zajęcia umożliwiły nam poznawanie przyrody w bezpośrednim z nią kontakcie, a także dostarczyły szczególnych przeżyć i zachęciły nas do właściwego obcowania z przyrodą. Dlatego też serdecznie dziękujemy Tomaszowi Bieńkowi, Markowi Kłokowi, Łukaszowi Bieńkowi oraz Ryszardowi Obolewiczowi za wspaniałą, żywą lekcję przyrody.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPWinda

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5