Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Zielona Klasa z "Kaczorem"

2017-11-22 08:30:46 (ost. akt: 2017-11-22 08:56:21)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Windzie

Jesienne miesiące w Szkole Podstawowej w Windzie obfitowały w szereg akcji ekologiczno - przyrodniczych, jednakże niecodziennymi oraz niebywałymi zdarzeniami okazały się wizyty w „Zielonej Klasie”, którą otworzyli myśliwi Koła Łowieckiego „Kaczor” w Kętrzynie.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej powstał w malowniczej Kwiedzinie otoczonej lasem. Edukacja ekologiczna to sprawa priorytetowa dla naszej przyszłości, a jej częścią jest edukacja przyrodniczo - leśna, którą postanowili aktywnie wspierać również myśliwi. W zajęciach prowadzonych przez naszych wspaniałych przyjaciół łowczych, wzięły udział dwie grupy uczniów, z klas I-III oraz V i VI.
Zaproponowano, aby wizyty w zielonej klasie rozpoczęły się wyprawą do lasu w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Z ogromnym entuzjazmem, ciekawością oraz zapałem podążaliśmy leśnymi ścieżkami, aby zgłębić tajniki lasu. Obserwowaliśmy faunę i florę. Poznawaliśmy warstwy lasu, rodzaje drzew, krzewów i roślin zielonych, dowiedzieliśmy się jak wygląda ols. Poznaliśmy gwarę myśliwską oraz znaczenie słów: „weksel”, „bieg”, „buchtowisko”, „fajki” i „gwizd”. Mogliśmy także usłyszeć dźwięki wabienia jeleni w wykonaniu Marka Kłoka. Wrażenia były niezapomniane.
Gdy dotarliśmy do Kwiedziny, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej czekały na nas ciekawe zajęcia teoretyczne. Kolorowanki, odciskanie i rozpoznawanie tropów zwierząt, zagadki, interaktywne zabawy związane z wiedzą o lesie, rozpoznawanie głosów zwierząt, a także przepiękny film prezentujący mieszkańców i życie lasu. Na zakończenie zajęć, czekała na nas niespodzianka przygotowana przez myśliwych: ognisko i pieczenie przepysznych kiełbasek, które nigdzie tak nie smakowały jak tu.
Po powrocie do szkoły wykonaliśmy piękne prace plastyczne o lesie. Ponadto powstała leśna wystawa ukazująca wizytę w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Kwiedzinie.
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, bowiem takie zajęcia umożliwiły nam poznawanie przyrody w bezpośrednim z nią kontakcie, a także dostarczyły szczególnych przeżyć i zachęciły nas do właściwego obcowania z przyrodą. Dlatego też serdecznie dziękujemy Tomaszowi Bieńkowi, Markowi Kłokowi, Łukaszowi Bieńkowi oraz Ryszardowi Obolewiczowi za wspaniałą, żywą lekcję przyrody.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPWinda

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages