Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Chcą rozwijać swoje pasje

2017-10-20 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-20 07:59:24)

Autor zdjęcia: Barciany

Barciany\\\ Z początkiem września w Szkole Podstawowej w Barcianach rozpoczęliśmy realizację projektu „Mam talent, rozwijam pasje...” który potrwa do końca czerwca.

Projekt jest finansowany ze środków pozyskanych z Fundacji PZU w ramach konkursu „Z Fundacją PZU po lekcjach”. Jego celem jest wsparcie uczniów w wszechstronnym rozwoju poprzez udział w pozalekcyjnych zajęciach rekreacyjno-sportowych. Dzieci i młodzież mają możliwość skorzystania z innowacyjnej oferty zajęć tj. szachy, zajęcia „Fit & Jump” - fitness na trampolinach, które odbywają się w szkole i hali sportowej w Barcianach. Podczas wyjazdu do Centrum sportowo - rekreacyjno - kulturalnym w Olecku uczniowie i młodzież uczestniczyć będzie w zajęciach rekreacyjno-sportowych z badmintona, squash, na siłowni, zajęciach oswajających z wodą oraz w zajęciach z piłki nożnej. Ponadto uczniowie będą mogli poznać i rozwijać swoje umiejętności z gimnastyki sportowej podczas wizyty w Parku Trampolin w Olsztynie.

Projekt kierowany jest przede wszystkim do uczniów naszej szkoły, którzy chcą rozwijać swoje zdolności i pasje. Działania nasze kierujemy również do rodziców, rodzeństwa, nauczycieli oraz uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Już teraz zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych naszej gminy na imprezę lekkoatletyczną „LA Królową Sportu”. Wszyscy chętni mogą przystąpić do rywalizacji sportowej w Otwartym Turnieju Badmintona oraz w Olimpiadzie Talentów. Na uczestników turnieju czekają oprócz wspaniałej zabawy i zdrowej rywalizacji puchary, dyplomy, nagrody oraz drobne upominki.

Ponadto uczniowie naszej szkoły mają możliwość wziąć udział w konkursie „7 WSPANIAŁYCH”. Wystarczy być aktywnym w czasie wolnym i wygospodarować czas na zajęcia przewidziane w projekcie oraz udzielać się w imprezach i zajęciach rekreacyjno-sportowych organizowanych na terenie naszej gminy lub reprezentując naszą gminę jako zawodnik, kibic, wolontariusz czy animator sportu np. poprzez organizację zajęć młodszym dzieciom - zawody, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, pod fachowym okiem instruktorów, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Wszystkich serdecznie zapraszamy do nauki, zabawy i współpracy.

Dzięki otrzymanej dotacji nasze dzieci i młodzież będą mogły kształtować swoje umiejętności, a ścisła współpraca ze szkołą i nauczycielami, przy uwzględnieniu zaangażowania środowiska lokalnego pozwoli wpłynąć na rozwój zdolności, aktywności, ciekawości świata, kreatywności i pasji uczniów.

Joanna Dziadyk-Dziakiewicz

Fot. Dzieci z Barcian dzięki projektowi mogą rozwijać swoje pasje i talenty. Fot. Organizatorzy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages