Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Na to wydarzenie czekają cały rok

2017-04-08 18:43:20 (ost. akt: 2017-04-08 21:54:45)
Uczniowie SOSW to stali bywalcy GIMBY.

Uczniowie SOSW to stali bywalcy GIMBY.

Autor zdjęcia: Monika Grudzińska

Raz w roku w Drogoszach odbywa się wielkie święto, na które jego uczestnicy czekają kolejne dwanaście miesięcy. Turniej młodzieży niepełnosprawnej pod nazwą „GIMBA” odbył się po raz szesnasty.

XVI Rekreacyjny Turniej Młodzieży Niepełnosprawnej GIMBA 2017 przebiegał pod hasłem „Pierwszy kwietnia - bajów pletnia”. Uczestnicy turnieju, tradycyjnie, gościli w Zespole Szkół w Drogoszach, a tamtejsza sala gimnastyczna aż pękała w szwach

Niektórzy uczestnicy doczekali się fanklubu
Pierwsze zespoły pojawiły się już ok godz. 8.00. Powoli zjeżdżali się uczestnicy i przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych. W końcu oficjalnego otwarcia 16. „GIMBY” dokonała Maria Pyrcz, kierownik GOPS w Barcianach. Potem już nastąpiła część artystyczna. Tutaj w pierwszej kolejności pojawili się gospodarze, czyli dzieci z Zespołu Szkół w Drogoszach. Po nich ze swoim występem pojawili się uczniowie z Windy, a dalej widzowie mogli już podziwiać przedstawienia przygotowane przez członków stowarzyszeń zrzeszających osoby niepełnosprawne. Ze swoją prezentacją pokazały się m.in. dzieci z kętrzyńskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, czyli zespół wokalny Malowani Tęczą i zespół taneczny Wesołe Iskierki. Każda ekipa była profesjonalnie przygotowana, a i scenografia mogła wprawiać w zachwyt.Widzowie zapewne na długo zapamiętają występy Dariusza Szczurko i Angeliki Pachulskiej. Uczennica SOSW wśród uczestników „GIMBY” ma już nawet swój fan-club i grono oddanych fanów, którzy z niecierpliwością czekali na jej występ.

Wszyscy świetnie się bawili
W turnieju zagrały też Basibabki, które porwały zebranych do zabawy zebranych. Nie obyło się bez zawodów sportowych, pamiątkowych dyplomów i statuetek. Zwieńczeniem szesnastego turnieju młodzieży niepełnosprawnej była piosenka odśpiewana przez wszystkich jego uczestników. - Było wesoło, masa atrakcji i wszyscy świetnie się bawili - podsumowała tegoroczny turniej Monika Grudzińska, nauczycielka muzyki w SOSW. Sporo serca w „GIMBĘ” włożył tradycyjnie Jan Wiśniewski, ale należałoby docenić zarówno wsparcie ze strony Ewy Bilskiej, dyrektor ZS w Drogoszach i pracowników tej szkoły, jak również sam udział uczestników, bez których ta impreza najzwyczajniej nie miałaby sensu. A następna „GIMBA” dopiero za rok. Uczestnicy na pewno już na nią czekają.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages