Futbolowi wirtuozi w trampkach

2017-04-01 12:53:11(ost. akt: 2017-04-01 19:17:51)

Autor zdjęcia: GOK Barciany

Hala sportowa w Barcianach stała się areną zmagań młodych piłkarzy (rocznik 2002 i młodsi) w ramach turnieju Jurand Cup. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni, w pięknym stylu ogrywając konkurencję i zdobywając złoto zawodów.
Przed barciańską publicznością, poza gospodarzami, zameldowały się w niedzielę trzy drużyny przyjezdne: RKS Orlęta Reszel, LZS Fala Warpuny i MKS Korsze. Wedle wcześniejszych ustaleń, mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym" (2x12 minut).

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się trampkarze z Reszla i Warpun. Po bezbramkowej pierwszej połowie, trener Orląt najwyraźniej solidnie zmotywował swych zawodników, ponieważ ci zasypali bramkę rywali istnym gradem strzałów. Efektów nie trzeba było długo wyczekiwać: na listę strzelców wpisali się Patryk Kuleszo, Patryk Policha (rzut karny) i Bartek Sadlak, który ustalił wynik spotkania na 3:0.

Tego dnia, jak się okazało, futbolowe karty rozdawali jednak gracze Juranda. Barciańscy trampkarze ograli gości z Korsz (4:1) i Warpun (1:5). Nie powstrzymały ich nawet fenomenalne Orlęta, które - po najbardziej zaciętym meczu turnieju - uległy minimalnie gospodarzom wynikiem 1:2.

- To było niesamowite spotkanie. Po bramce Bartka Sadlaka, Reszel dość długo utrzymywał prowadzenie. Wiele wskazywało na to, że Orlęta jako jedyne znajdą sposób na Juranda. W dwóch ostatnich minutach meczu wysoki poziom swoich umiejętności strzeleckich zaprezentowali jednak Cyprian Patecki i Tomasz Ożga, którzy "rzutem na taśmę" dali Barcianom cenne zwycięstwo - mówi Henryk Nosek, koordynator zawodów.

Gospodarze, z kompletem zwycięstw, zameldowali się więc na najwyższym stopniu podium. Ze srebrem rywalizację zakończyli trampkarze z Reszla, a dalsze lokaty przypadły odpowiednio w udziale Warpunom i Korszom.

Tytuł króla strzelców (dzięki 5 bramkom na koncie) zgarnął Cyprian Patecki (Jurand), natomiast najskuteczniejszym bramkarzem mianowano Łukasza Wójcika (Orlęta). Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju oddano w ręce Pawła Siwka z MKS Korsze.

- Zawody pod szyldem Jurand Cup były przedostatnim akordem piłki halowej w Barcianach. Już teraz zapraszamy wszystkich na turniej "halówki" dla amatorów, który rozegramy u nas na hali 8 kwietnia - podsumowują organizatorzy.