Wtorek, 18 lutego 2020. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Dzielnicowy bliżej mieszkańców

2017-03-21 20:32:22 (ost. akt: 2017-03-21 20:38:12)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Z myślą o mieszkańcach, w Urzędzie Gminy w Barcianach, w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” otwarty został Punkt Przyjęć Interesantów. Dyżury będzie pełnić dzielnicowy gminy Barciany.

Dzielnicowy często nazywany jest policjantem "pierwszego kontaktu" dlatego, że to on dba o bezpieczeństwo mieszkańców w wyznaczonym rejonie służbowym. Każdy może się do niego zwrócić o pomoc i poradę prawną, każdy może przekazać dzielnicowemu ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dzielnicowy pomaga mieszkańcom danego rejonu w szerokim zakresie.

Doświadczenie pokazuje, że do dzielnicowego przychodzą osoby dotknięte przemocą, osoby uzależnione od różnych substancji odurzających, przychodzą po pomoc członkowie ich rodzin, osoby mające tzw. problemy sąsiedzkie, osoby szukające porad i wskazówek w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, rozwiązania problemów małżeńskich czy wychowawczych.

Dlatego też, w Urzędzie Gminy w Barcianach przy ul. Szkolnej 3, pok. nr 5, w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” został otwarty Punkt Przyjęć Interesantów. Wójt gminy udostępnił pomieszczenie, w którym dzielnicowy będzie mógł przyjmować mieszkańców z terenu gminy Barciany.

Otwarcia Punktu Przyjęć Interesantów w budynku Urzędu Gminy w Barcianach dokonał wójt Ryszard Kozyra wspólnie z Naczelnikiem Wydziały Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie kom. Tomaszem Jaruszewskim. Na potrzeby funkcjonariuszy udostępnione zostało pomieszczenie, w którym dzielnicowy podczas pełnionego dyżuru będzie mógł spotkać się z mieszkańcami podległego mu rejonu służbowego.

Otwarcie takiego punktu było jednym z postulatów wynikających z konsultacji społecznych i spotkań lokalnych prowadzonych w ostatnich latach przez kętrzyńskich funkcjonariuszy na terenie gminy Barciany. Dzięki funkcjonowaniu nowo otwartego punktu mieszkańcy będą mieli ułatwiony dostęp do dzielnicowego, co wpłynie niewątpliwie na poprawę bezpieczeństwa na tym terenie.

Dzielnicowy w punkcie przyjęć interesantów, dyżurował będzie zawsze godzinę przed odbywającą się sesją Rady Gminy Barciany. Pamiętajmy, że wspólne działania policji i społeczeństwa pozwalają skutecznie zapobiegać i zwalczać przestępczość.

Źródło: KPP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Halina #2209060 | 37.248.*.* 25 mar 2017 12:22

    Może by ktoś się zajął tymi rolnikami, żeby sprzątali ulice, które nieustannie brudzą wyjeżdżając z pola i zostawiają grudy ziemi przy ul. Nowej, Wojska Polskiego, Ogrodowej. Wstyd, żeby tak zabrudzić ulice bez żadnych skrupułów, przecież tu mieszkają, a potem podziwiają swoje wyczyny.Łatwo ustalić czyje to jest pole i zobowiązać do sprzątnięcia. No chyba, że nikogo to nie interesuje.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages