Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Mandat za wejście w pas graniczny

2017-02-17 11:37:49 (ost. akt: 2017-02-17 13:53:28)

Autor zdjęcia: archiwum W-MOSG

16 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ukarali 2 osoby, które weszły na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcia.

W południe patrol SG ujawnił w pobliżu granicy państwowej 2 mężczyzn, którzy podjechali samochodem osobowym marki Audi na mazowieckich numerach rejestracyjnych. Podróżni przyjechali na ferie zimowe na Mazury i postanowili zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Mieszkańcy powiatu grójeckiego widząc tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa zlekceważyli to i weszli na pas drogi granicznej w celu wykonania fotografii pamiątkowych.

Funkcjonariusze SG z Barcian niezwłocznie sprawdzili pas drogi granicznej i ujawnili ślady 2 osób, które dochodziły do znaku granicznego i z powrotem. 36-letni mężczyzna i jego 39–letni kolega przyznali się do popełnionego wykroczenia i otrzymali mandaty karne w kwocie po 200 zł każdy.

Straż Graniczna przypomina:
Granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych.

Nie wolno również wchodzić na pas drogi granicznej, oznaczony stosownymi tablicami PAS DROGI GRANICZNEJ WEJŚCIE ZABRONIONE.

Apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek GRANICA PAŃSTWA PRZEKRACZANIE ZABRONIONE.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub Kodeksie Wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. destroyer #2185846 | 94.254.*.* 19 lut 2017 13:49

  Moze jeszcze zloty medal im za to wreczycie? Marne patalachy z was nic wiecej. Powiat nke czyt, najwieksze zaklamanie i obluda na swiecie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. brawo #2185110 | 89.228.*.* 17 lut 2017 21:53

   pełen profesjonalizm

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages