Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Młodzież odwiedza zapomniane groby

2016-11-01 11:20:55 (ost. akt: 2016-11-01 10:27:40)

Autor zdjęcia: Magdalena Kopciuch

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Mołtajnach, jednocześnie członkowie MRG Barciany, przy okazji Święta Zmarłych pomyśleli także o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nie odmówi modlitwy.

Sara, Natalia, Zosia i Damian zorganizowali akcję sprzątania opuszczonych grobów na terenie cmentarza komunalnego w Mołtajnach. – Podczas niezbyt sprzyjającej aury udało nam się uprzątnąć ponad dwadzieścia nagrobków, których od dawna nikt nie odwiedzał – mówią. – Pracy było wiele i nie udało nam się uporać ze wszystkim w ciągu jednego popołudnia, dlatego nasze działania zostały podzielone na dwa dni.

Na każdym z uprzątniętych nagrobków pojawił się zapalony znicz i kwiatek „dla tych, którzy odeszli w nieznany świat, płomień na wietrze kołysze wiatr…”. Trzeba znaleźć czas na uporządkowanie nagrobku bliskiej osoby, ale dobrze jest zrobić dobry uczynek – posprzątać opuszczoną mogiłkę.

Źródło: Młodzieżowi Radni ZS w Mołtajnach
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania #2103356 | 188.146.*.* 1 lis 2016 17:09

    Brawo młodzieży.Jestem z Was bardzo dumna.A wiecie,że jak chodziłam do SP w Mołtajnach to też sprzątaliśmy opuszczone groby na cmentarzu.Dblaiiśmy o nie,ale to było bardzo daeno temy...tymbardziej cieszę się,że młodzeż z Mołtajn jest taką wspaniałą młodzieżą.Pozdrawiam bardzo serdecznie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages