Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Festyn Ludowy w Asunach

2015-08-24 20:04:54 (ost. akt: 2015-08-24 20:18:59)

Autor zdjęcia: Jan

Już po raz 16 w niewielkich Asunach odbył się Ukraiński Festyn Ludowy. Otwierając imprezę wójt gminy Barciany Ryszard Kozyra docenił miejscowych działaczy ukraińskich, którzy w tak małej miejscowości potrafią zorganizować tak dużą imprezę.

W sobotę 22 sierpnia w Asunach odbył się XVI Ukraiński Festyn Ludowy. W imieniu organizatorów prowadząca występy Jarosława Chrunyk przywitała wszystkich obecnych, a w szczególności zaproszonych gości. Wśród nich m.in.: starostę powiatu kętrzyńskiego Ryszarda Niedziółkę, wójta Gminy Barciany Ryszarda Kozyrę, przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatę Kłaczko-Dyjas, sekretarza gminy Annę Tereszko, biskupa pomocniczego archidiecezji przemysko-warszawskiej Eugeniusza Popowicza oraz greckokatolickie i prawosławne duchowieństwo.

Otwierając imprezę wójt gminy Barciany Ryszard Kozyra docenił miejscowych działaczy ukraińskich, którzy w tak małej miejscowości potrafią zorganizować tak dużą imprezę.

W swoim przemówieniu przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Rady Koordynacyjnej Związku Ukraińców w Polsce Stefan Migus odniósł się do sytuacji politycznej na Ukrainie w przeddzień jej święta narodowego. Podkreślił, że losy Europy rozstrzygają się dziś w Donbasie.

Z kolei starosta Ryszard Niedziółka mówił o pomocy dla Ukrainy i życzył Ukraińcom zwycięstwa i przystąpienia do Unii Europejskiej. Zwracając się do obecnych bp Eugeniusz Popowycz podkreślił, iż nie należy porzucać nadziei, trzeba nią żyć, bo prawda i dobro zawsze zwyciężają.

W tym roku na asuńskiej scenie wystąpiły ,,Mołtajnianki” z Mołtajn, zespół wokalny ,,Obrij” z Węgorzewa, ,,Zoreopad” z Bań Mazurskich, grupa wokalna ,,Spektrum” z Górowa Iławeckiego oraz miejscowa artystka Milena Kędziora. Gwiazdą wieczoru był zespół ,,Berkut” z Olsztyna. Festyn zakończył się tradycyjnie zabawą taneczną.

Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury Ukraińskiej w Asunach, miejscowe koło Związku Ukraińców w Polsce, Olsztyński oddział ZUwP oraz GOK w Barcianach. Zrealizowano ją dzięki dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędowi Marszałkowskiemu, Urzędowi Gminy Barcian, Starosty Powiatu Kętrzyńskiego i prywatnym sponsorom.

as

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UA

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zbyszek #1800982 | 89.228.*.* 25 sie 2015 10:35

    Łał, tylko ta droga z trelinki.Jak tam dojechać Panie wójcie i starosto.Nie każdyn POsiada brykę terenową.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages