Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Udawał, że pobił ojca, by trafić do zakładu karnego

2015-03-09 10:36:36 (ost. akt: 2015-03-09 10:42:45)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Za bezpodstawne wezwanie policji będzie odpowiadał 39-letni Adam T., który zadzwonił pod alarmowy numer i powiadomił, że pobił własnego ojca. Okazało się, że pijany mieszkaniec gm. Barciany wezwał policję, bo miał zgłosić się do zakładu karnego, aby odbyć karę i chciał żeby go tam policjanci zawieźli. Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych.

Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie na telefon alarmowy z prośbą o pilną interwencję w jednej z miejscowości w gminie Barciany. Zgłaszający poinformował, że pobił własnego ojca, który leży na podłodze i nie może wstać. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Pod wskazanym adresem policjanci zastali pijanego 39-letniego Adama T. który oświadczył interweniującym funkcjonariuszom, że nie doszło do żadnego pobicia. Zadzwonił na telefon alarmowy, bo ma zgłosić się do zakładu karnego, aby odbyć karę i chciał żeby go tam policjanci zawieźli.
Konsekwencją bezpodstawnego wezwania Policji będzie teraz skierowanie do sądu wniosku o ukaranie 39-latka. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych.
Zdarzają się przypadki, że telefonujący na nr alarmowy 997 swym zgłoszeniem, przekazaną informacją, bądź prośbą o interwencję wywołują fałszywy alarm i wprowadzają w błąd policjantów. Zdarza się, że niepotwierdzone wezwania bywają efektem głupiego dowcipu. Służba dyżurna reagując na każde zgłoszenie, zleca czynności patrolom, wtedy okazuje się, że policjanci angażują się niepotrzebnie, tracąc cenny czas, który jest przeznaczony na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Apelujemy więc o odpowiedzialne i rozważne korzystanie z telefonu alarmowego.
md

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska[/quote]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. p43 #1686329 | 217.99.*.* 10 mar 2015 19:59

  A fałszywe wezwania karetki to już są darmowe,bez względu na to czy to żart, celowe wyolbrzymienie objawów czy chęć darmowego przejazdu do szpitala.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. czemu romana polańskiego nie zamkli ? #1685763 | 78.9.*.* 10 mar 2015 06:45

  podobniez to pedał i kobiete spedałował

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages