Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Bezpieczni na wsi, czyli pogadanka KRUS o bezpieczeństwie

2015-03-09 08:54:01 (ost. akt: 2015-03-09 09:08:12)

Autor zdjęcia: Magdalena Kopciuch

Bezpieczeństwo podczas zabaw i prac na wsi było tematem spotkania z przedstawicielami KRUS, które odbyło się na początku marca w Zespole Szkół w Mołtajnach.

Uczniowie I etapu edukacyjnego Zespołu Szkół w Mołtajnach uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Kętrzynie. Z najmłodszymi uczniami szkoły przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabaw w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych.

Duża część uczniów ZS w Mołtajnach pochodzi z rodzin rolniczych lub często spędza czas u rodziny na wsi, dlatego też głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachować związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej. Dzieci obejrzały film pt. „Niebezpieczne miejsca zabaw”, a żeby go podsumować i utrwalić wiedzę, przedstawiciele KRUS-u zadali mnóstwo pytań, nagradzając aktywnych firmowymi gadżetami.

Magdalena Kopciuch
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages