Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Uczniowie pomagają bezdomnym psom

2014-12-19 10:53:50 (ost. akt: 2014-12-19 11:11:47)

Autor zdjęcia: ZS Mołtajny

Uczniowie z Zespołu Szkół w Mołtajnach wraz z opiekunkami Agnieszką Dowejko oraz Anetą Żejmo odwiedziły Schronisko dla Zwierząt w Pudwągach.

Nasi uczniowie nie pojechali tam tylko po to, by oglądać psy, ale postanowili im pomóc. W naszej szkole zorganizowano zbiórkę: żywności, koców, obroży oraz smyczy, którą zajął się Samorząd Uczniowski. W sumie udało się zebrać ponad 140 kg żywności, 9 kocy, 6 smyczy i obrożę przeciw pchłom. Kiedy całą żywność oraz resztę artykułów zapakowaliśmy do autokaru – ruszyliśmy w drogę.

Gdy dotarliśmy na miejsce, powitało nas szczekanie  psów. W bramie wjazdowej czekała na nas pracownica schroniska, która oprowadziła nas po schronisku, zwracając szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas przechodzenia obok klatek z psami oraz opowiedziała mnóstwo ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach działania schroniska. Dzieci z dużą przyjemnością słuchały opowiadań oraz zadawały dużo pytań. Dowiedzieliśmy się, że znajduje się tam ponad 160 psów.

Po oprowadzeniu przez opiekunów schroniska, dzieci mogły pobawić się ze zwierzętami. Największe wrażenie na uczniach zrobiło sześć słodkich szczeniaków, które można było wziąć na ręce i poprzytulać się do nich. Wyjazd ten na pewno uwrażliwił nas wszystkich na los i cierpienie bezdomnych zwierząt. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do świadomej odpowiedzialności za zwierzęta.

Natalia Dowejko, Sara Konstantynowicz
uczennice klasy VI SP ZS w Mołtajnach

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na barciany.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages