Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Apel do producentów owoców i warzyw.

2014-09-09 10:24:55 (ost. akt: 2014-09-09 10:29:08)

Autor zdjęcia: logo organizatora

Szanowni Państwo,

W związku z ukazaniem się w dniu 30.08.2014 r. Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 932/2014 z dnia 29 sierpnia 2014 r. ustanawiającego tymczasowe nadzwyczajne środki wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw oraz zmieniające rozporządzenie delegowane (UE) nr 913/2014 (Dz. U.
UE L 259 z 30.08.2014 r., str. 2), a co z tym idzie obowiązkiem rozpoczęcia raportowania do KE informacji o złożonych powiadomieniach ARR, przypomina producentom o uzupełnieniu formularzy i składaniu kolejnych do Oddziałów Terenowych. Wsparcie dla poszczególnych krajów będzie przyznawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń, dlatego ARR prosi o pilne potraktowanie apelu.

Mechanizm obejmuje działania związane z:

* zielonymi zbiorami
* niezbieraniem
* wycofaniem produktów na cele charytatywne, lub inne cele
* W przypadku producenta indywidualnego maja zastosowanie poniższe
warunki:

* Wsparcie dla zielonych zbiorów obejmuje tylko produkty, które
fizycznie znajdują się na polach i faktycznie zostają zebrane w ramach zielonych zbiorów i dla których zbiory jeszcze się nie zaczęły;
* środki w zakresie niezbierania nie będą przysługiwały w przypadku,
gdy z danego obszaru produkcji pozyskiwano produkcję w celach handlowych w trakcie cyklu produkcyjnego;
* zielone zbiory i niezbieranie plonów w żadnym wypadku nie są
stosowane jednocześnie w odniesieniu do tego samego produktu i tego samego obszaru.

* W przypadku organizacji producentów środki w zakresie niezbierania
plonów mogą przysługiwać nawet w przypadku, gdy z danego obszaru produkcji pozyskiwano produkcję w celach handlowych w trakcie normalnego cyklu produkcyjnego. W takich przypadkach kwoty wsparcia, zostają proporcjonalnie obniżone z uwzględnieniem produkcji już zebranej ustalonej na podstawie rejestrów magazynowych i ksiąg finansowych danej organizacji producentów.
Wsparcie do zielonych zbirów obejmuje tylko produkty, które fizycznie znajdują się na polach i faktycznie zostają zebrane w ramach zielonych zbiorów.
* W przypadku wycofywania produktów w celu przekazywania ich do
organizacji charytatywnych wsparcie dotyczy zarówno organizacji producentów jak i producentów indywidualnych. W przypadku producentów indywidualnych jest możliwość wycofywania na rzecz organizacji charytatywnych z plantacji z których wcześniej dokonywano zbiorów

Definicje

"zielone zbiory" - oznaczają łączne zbiory niedojrzałych, nie nadających się do sprzedaży produktów na danym obszarze. Przedmiotowe produkty nie mogą być uszkodzone przed rozpoczęciem zielonych zbiorów z powodu warunków klimatycznych, choroby lub innych powodów.

"niezbieranie" oznacza zakończenie obecnego cyklu produkcyjnego na danym obszarze, w przypadku gdy produkt jest dobrze rozwinięty i jest solidnej i właściwej jakości handlowej. Zniszczenie produktów w wyniku niekorzystnych zjawisk klimatycznych lub chorób nie jest jednak uważane za niezbieranie.

Zielone zbiory oraz niezbieranie są czynnościami dodatkowymi i niezwiązanymi z normalnymi metodami uprawy.

Kompletne powiadomienia będą przedmiotem kontroli na miejscu przez pracowników ARR.

Wszystkie informacje dotyczące powiadomień oraz wzory formularzy znajdują się na stronie Agencji Rynku Rolnego www.arr.gov.pl.

Jednocześnie informujemy iż ze względu na wyjątkową sytuację, czas pracy Oddziałów Terenowych został wydłużony do godziny 18.00 a ponadto działa Telefoniczny Punkt Informacyjny 22 661 72 72.Z poważaniem,Justyna Kostecka

Krajowa Rada Izb Rolniczych

ul. Wspólna 30

00-930 WarszawaŹródło: Gmina Barciany


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na barciany.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages