Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

XV Ukraiński Festyn Ludowy w Asunach

2014-09-02 10:43:00 (ost. akt: 2014-09-02 14:25:22)

Uroczystego otwarcia XV Ukraińskiego Festynu Ludowego ,,Narodni huliannia” w Asunach, który odbył się w sobotę 30 sierpnia, dokonali przewodniczący Warmińsko-Mazurskiej Rady Koordynacyjnej Związku Ukraińców w Polsce Stefan Migus oraz wójt Gminy Barciany Ryszard Kozyra.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: starosta powiatu kętrzyńskiego Tadeusz Mordasiewicz, wiceburmistrz Kętrzyna Andrzej Degórski, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Kłaczko-Dyjas, sekretarz Gminy Barciany Anna Tereszko oraz sekretarz Gminy Kętrzyn Marek Olszewski.

- W tym trudnym dla Ukrainy momencie, poprzez nasze koncerty chcielibyśmy wesprzeć ukraińską armię i ochotników, którzy przelewają krew za swoją ojczyznę. Chcemy również, aby nasi sąsiedzi tuż za granicą usłyszeli, że Ukraińcy są obecni i nie poddadzą się. Miejmy nadzieję, że,,że zielone ludziki” nie zapukają do naszych drzwi – powiedział w swoim przemówieniu S. Migus. Podziękował również władzom gminy, miejscowym działaczom ZUwP - Alinie Kaczmar, Annie Służała oraz licznym sponsorom za pomoc w organizacji imprezy.

Witając obecnych gospodarz gminy Ryszard Kozyra stwierdził, że słuchając pięknych ukraińskich pieśni trudno w jakikolwiek sposób skomentować oburzające słowa Putina o tym, że narodu ukraińskiego nie ma. - On jest i będzie i przezwycięży obecne trudności. Wierzę w to – podkreślił wójt. Na zakończenie życzył wszystkim uczestnikom miłej zabawy.

W związku z dzisiejszą sytuacją na Ukrainie, akcentów politycznych nie brakowało w wystąpieniach zaproszonych gości, którzy wyrażali swoją solidarność z Ukrainą. Piknik odwiedził również wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Słoma wraz z sekretarzem prowincji Perugia Francesco Allegrucci. Wicemarszałek wyraził nadzieję, że wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej będzie mocnym wsparciem dla Ukrainy na arenie międzynarodowej.

W tym roku na asuńskiej scenie wystąpili ,,Sajbed” z Wojciech, zespół wokalny,,Akwarel” z Kruklanek oraz grupa,,Spektrum” z Kandyt. Gwiazdą wieczoru był zespół,,Horpyna” z Olsztyna.

Na scenie wystąpiła również miejscowa solistka Milena Kędziora Festyn zakończył się tradycyjnie zabawą taneczną. Organizatorem imprezy byli: Ośrodek Kultury Ukraińskiej w Asunach, miejscowe koło Związku Ukraińców w Polsce, Olsztyński oddział ZUwP oraz GOK w Barcianach.
Źródło: GOK Barciany

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na barciany.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. no #1481425 | 83.9.*.* 10 wrz 2014 08:35

  Nie było basibabek

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hania #1475421 | 37.248.*.* 2 wrz 2014 21:13

  "zielone ludziki " to kosmici bynajmniej do tej pory tak ich nazywano

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages