Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Ferie w GOKu

2014-02-17 21:04:02 (ost. akt: 2014-02-17 21:05:47)

Autor zdjęcia: http://www.barciany.pl/

Według naszej „dewizy” - „ dla każdego – coś miłego”, wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach dopasowanych na miarę potrzeb i zainteresowań każdego z uczestników.

Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach organizował warsztaty wyjazdowe, warsztaty stacjonarne oraz wyjazdy kulturalne. Pierwszy tydzień ferii rozpoczął bardzo lubiany przez dzieci i młodzież Turniej XBOX „ FIFA 14”. Rywalizacja i duch walki towarzyszył uczestnikom turnieju. Uczestnicy w kat. Szkoła Podstawowa zajęli kolejno: I miejsce – Dominik Ładosz, II miejsce – Bartłomiej Królikowski, a III miejsce zajął Szymon Kajat. W kat. Gimnazjum I miejsce zajął Daniel Sowa, II miejsce

– Przemysław Szmyglewski, a III miejsce przypadło dla Kamila Krupińskiego.

Podczas warsztatów wyjazdowych, które odbyły się w Świetlicach wiejskich w Aptyntach

i Mołtajnach dzieci i młodzież wykonywały przedmioty z zakresu „Sztuki użytkowej”. W pierwszym tygodniu ferii były to serca zdobione techniką Sospesso. W drugim tygodniu dzieci ze świetlic w Aptyntach, Mołtajnach i Podławkach wykonywały obrazy na deskach metodą 3D. Pomysłów i twórczych inspiracji nie było końca.

Ogromną popularnością cieszyły się warsztaty z „Robotyki”, które poprowadził pan Sławomir Dojlido z firmy „Dobrze się składa”. Na pierwszych zajęciach dzieci budowały robota, posługując się specjalnym zestawem klocków „LEGO”. Powstał robot – „przyrząd” do kreślenia okręgów.

Na drugim spotkaniu z robotyki dzieci budowały pojazdy, którymi mogły swobodnie sterować.

Gminna Biblioteka Publiczna codziennie organizowała maluchom gry i zabawy. Odbyły się również warsztaty kulinarne. Dzieci przygotowały przepyszną sałatkę owocową, która okazała się być wspaniałym deserem, a przy tym ogromną dawką witamin.

Wspaniały warsztat poprowadziła również pani Ewa Bednarska – Siwilewicz, która na co dzień pracuje w Centrum Spotkań Europejskich „ ŚWIATOWID” w Elblągu. Uczestnicy poznawali tajniki malarstwa na deskach. Powstały piękne prace, od abstrakcji po przemyślane koncepcje. Obrysowane szkice pokrywane były specjalnym konturem, a następnie malowane według uznania artystów. W tej technice wspaniale tworzyły zarówno maluchy, młodzież jak i osoby dorosłe. Niesamowitą frajdę sprawiły również uczestnikom „Warsztaty Karykatury” oraz „ Warsztaty Tworzenia Komiksów”, prowadzone przez uznanego rysownika, pana Szymona Teluka, który prowadzi również zajęcia

w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Dzieci i młodzież otrzymały wskazówki i dawkę fachowej wiedzy jak prawidłowo wykonać karykaturę, w jaki sposób tworzy się ilustracje oraz komiksy, tworząc tym samym własne dzieła.

Podczas ferii odbył się również wyjazd do Parku wodnego „TROPIKANA” do Mikołajek. Dzieci miały namiastkę lata w środku zimy.

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował również wyjazd do Teatru” Roma” w Warszawie, na sztukę „Aladyn Jr.”. Wspaniała scenografia, niesamowity urok teatru, cudna sztuka zrobiły ogromne wrażenie na „barciańskiej” widowni.

Ostatni dzień ferii, to czas zabawy karnawałowej, która poprowadzili aktorzy z Teatru Lalek

w Olsztynie. Odbyły się konkursy, zabawy i tańce. Aktorka, pani Jagna Polakowska w ramach zabawy pokazała dzieciom prawdziwy warsztat aktorski z udziałem kukiełek. Dzieci miały możliwość poznania tej – jak się okazuje - niełatwej sztuki pracy z lalkami i kukiełkami.

Ferie 2014 dobiegły końca. Pozostały przemiłe wspomnienia oraz ogromna dawka nowej wiedzy i umiejętności. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz instruktorom za mile spędzony, zimowy czas.

Iwona Turko


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na barciany.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages