Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Sprawca przemocy domowej trzeźwiał w policyjnym areszcie

2013-06-30 12:56:43 (ost. akt: 2013-06-30 12:59:49)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: http://www.sxc.hu

Policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, po tym jak kolejny raz zachowywał się agresywnie wobec swoich bliskich. Mężczyzna był pijany i swoją agresję kierował wobec żony. Sprawca wyzywał kobietę i groził pozbawieniem życia.

Kilka minut po godz. 18.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej Policji został poinformowany o awanturze domowej u jednej z rodzin na terenie gminy Barciany. Interweniujący policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Jak ustalili funkcjonariusze 52-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec swojej żony. Wyzywał ją i groził pozbawieniem życia. Policjanci uniemożliwili dalszą eskalacje konfliktu i zatrzymali pijanego awanturnika w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Rodzina ta objęta jest procedurą tzw. „niebieskiej karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

Od początku tego roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie założyli już 52 takie karty. Wśród nich najczęstszymi sprawcami przemocy były osoby, które znajdowały się pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że:
Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KWP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pijana anna #1142447 | 89.228.*.* 14 lip 2013 06:20

  a ja chcem pifka popić. ciongle pije i ciongle chcem!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a............ #1133041 | 83.9.*.* 3 lip 2013 23:37

  Przypominamy, że: Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat................ Jasne, tak to pięknie wygląda tylko w przepisach ale jak juz przyjdzie co do czego to radz sobie sam, a te niebieskie karty to chyba tylko do podtarcia dupy. Znam rodzinę która ma założoną taką kartę i co z tego jak z nikąd pomocy, jak już policja się zjawia to nie do poszkodowanych tylko przywitać sie z debilem który znęca się psychicznie i fizycznie nad starszymi ludzmi ( swoimi rodzicami ). cześć cześć, co tam słychać, bo jest z policjantami na ty ( recydywa,to z tąd się tak dobrze znają) zwijają go niby na dołek a za rogiem wypuszczają. Sprawa w sądzie założona a sędzia prowadzący jest za oprawca a nie za starszymi schorowanymi ludzmi. I OT MI PRAWO!.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sonia #1131420 | 82.31.*.* 2 lip 2013 13:55

  a kto to toki ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kkk #1129894 | 31.135.*.* 30 cze 2013 19:15

  Wywieźć chuja do lasu wjebać żeby się zesrał w gacie i po co ta karta?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages