Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Śmieci mniej, Ziemi lżej – segregujemy odpady

2013-03-19 22:05:49 (ost. akt: 2013-03-19 22:12:27)

W szkole w Mołtajnach już od najmłodszych lat uświadamiamy dzieciom, jak należy dbać o środowisko naturalne. Uczniowie klasy II i oddziału przedszkolnego jako pierwsi zostali zapoznani z zasadami segregacji śmieci, jakie będą obowiązywały już niedługo, bo od lipca.

Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną, w czasie której wyjaśniona została taka terminologia jak: recykling, selektywna zbiórka odpadów czy surowce wtórne. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Maluchy same posegregowały śmieci do własnoręcznie przygotowanych pojemników na odpady, po czym odśpiewały piosenkę „Śmieciu precz”.

Miłym przerywnikiem była „wojna na papierowe śnieżki”, które dzieci wykonały ze starych gazet. Surowce wtórne często są wykorzystywane w czasie zajęć plastycznych, dlatego też, wspólnie z gośćmi wykonane zostały pojemniki na przybory z opakowań po mleku.

Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali medal „przyjaciela ziemi” oraz ulotki dla rodziców dotyczące zasad segregacji odpadów. Sądzę, że dzieci zrozumiały potrzebę i konieczność segregacji śmieci. Jeszcze po zajęciach zastanawiały się i pytały, gdzie powinny wyrzucić dany odpad.

W lekci otwaatej w Zespole Szkół w Mołtajnach dotyczącej gospodarki odpadami uczestniczyli: sekretarz Gminy Barciany Pani Anna Tereszko, przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Aneta Żejmo i Pan Andrzej Robczak oraz Pani dyrektor Anna Smakosz.

Magdalena Kopciuch

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu ketrzyn.wm.pl. lub poczty e-mail: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl


Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli w regionie: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages